Clickbank Nedir?

Bugün ''Clickbank nedir?'' sorusunun yanıtına beraber gözatalım.Clickbank affiliate marketing sistemini kullanarak çalışmaktadır. Eğer affiliate marketing nedir bilmiyorsan linke tıklayıp öğrenebilirsin.

     Clickbank yabancı ürünlerin bulunduğu bir affiliate sitesidir. Clickbank,ürün üreticiticilerinin daha az reklam maaliyetiyle ürünlerinin satılması için  Clickbank'a ürününü verir.Ve Clickbank  satış ortaklarına bu ürünleri satması için sunar. Üyeler  istediği ürünü hiçbir bedel ödemeden seçer ve reklamını yapar. Ve ürünün satılması karşılığında ürün üzerinden komisyon alır.

    Kısaca XTicaret sitesinin yabancı versiyonu diyebiliriz. Clickbank üyeliği ücretsizdir.Sizde üye olabilirsiniz.Tabiki Clickbank XTicarete göre daha uzun süredir bu pisayada bulunmaktadır. Clickbank'ın hali hazırda milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Clickbank sayesinde hem ürün sahibi,hemde üyeleri para kazanmış oluyor. Tabiki bu durum sitenin itibarını artırıyor. Ve rağbet görüp daha çok para kazanmasını sağlıyor.Clickbank bugüne kadar üyelerine 1.7 milyar $ gibi büyük bir para ödemiştir. Ve hala ödüyor. Buda sitenin ne kadar çok rağbet gördüğünün kanıtıdır.

   Clickbank'da 1000'i aşkın ürün bulunmaktadır.Sağlık,spor,yazılımlar,bahçe eşyaları,oyunlar… gibi birçok çeşitli ürünü pazarlama olanağı sunmaktadır.Kullanılar istediği ürünün seçip, pazarlayıp, para kazanabilirler.Kullanıcılarına ödemeyi  çek olarak gönderiyorlar. Belirli bir zaman sonra hesabına isteyebilirsin kazandığın parayı. Güvenilir konusunda sorun yaşamayacağınız bir site. Clicbank'ı XTicaretle karşılaştırırsak;

 • Clicbank XTicaret 3,4 ülkede ürün satma olanağı sunuyor     
 • Xticarette Sadece Türklere ürün satabiliyorsunuz.  Çünkü ürünlerin hepsi türkçe.
 • Clicbanl'da Binlerce ürün bulunmaktadır                         
 • Xticarette az sayıda ürün bulunmaktadır
 • Clicbank'a Üyelik ücretsizdir                                              
 • Xticaret Üyeliği 20 TL'dir
 • Clickbank'ın Dili ingilizcedir                                                   
 • Xticaret'in Dili Türkçedir                    
 • Ödeme iş bankası hesabınıza yatar
 • Clickbank ödeme çek ve hesap olarak isteğinize göre gönderilir. İlk sefer çek olacaktır.                         
 • Verilen komisyon payı Clicbank' göre azdır. gibi birçok özellik sayabiliriz.

 

      Tabiki Clickbank'dan seçilen ürünlerin reklamını yapmak öyle kolay değil. Eğer Clickbank ile para kazanmak istiyorsanız,size tavsiyem bu işi çok iyi bilen birinden yardım almanız.Yoksa başlangıçta çok para kaybedebilirsiniz.Size Clickbank'dan para kazanmayı öğretecek videolu, resimli bir eğitim öneriyorum.  Ürüne BURAYA tıklayarak ulaşabilirsin.

Bir önceki yazımız olan Facebook Para Rehberi Şikayetçiyim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Response to Clickbank Nedir?

 1. ilkay

  Clickbank’a giriş yapmak niyetindeyim.verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.