Email Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Email Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

 

  Günümüzde internet kullanımı oldukça hızlı yaygınlaşıyor. 4.5 G nin gelmesiyle daha hızlanacağı aşikar. İnternet kullanımı ortaya yeni iş olanakları çıkarıyor. Özellikle alışveriş sektöründe milyar dolarlar döndüğünü biliyoruz. Sadece ülkemizde 3-4 yıl içinde internetten alışveriş yapan sayısı %300 gibi büyük bir artış elde etmiştir. Bu büyük pazarı değerlendirmek isteyen şirketler ve internetten para kazanmak isteyen bireysel kullanıcılar ürünlerinin reklamlarını internette vermeye başladı. Firmalar ve bireysel kullanıcılar hem odaklı müşteriye reklam verip hemde bu işi ucuz maaliyetle geçekleştirmenin yollarını arıyor. Ve aranılan bu olaya ilaç niteleliğinde bir çözüm bulunuyor. Biz bu sisteme Email Marketing ( izinli mail pazarlama ) diyoruz.


Email Marketing Nedir?

Email Marketing; Firmalar ve bireysel kullanıcıların müşterilerinin yada abonelerinin mail adreslerini izinli bir şekilde alarak bu mail adreslerine kendi ürünlerinin tanıtımlarını, kullanıcıların ilgisini çekicek içerikler göndererek ürün satışı yapmak veya sitelerindeki etkileşimi arttırmak için kullanırlar. İşte biz buna email marketing diyoruz. Bu şekilde ürün sahipleri ürünlerinin reklamları odaklı müşteriye yapmasının yanı sıra, email marketingi çok uygun bir maaliyetle gerçekleştirebiliyorlar.

Email Marketing Nasıl Yapılır?

Örneğin; Bir kitap satıyorsunuz ve belirlediğiniz email adreslerine kitabın ne anlattığını, ne olduğunu açıklıyorsunuz. Ve yazının altına kitabın satış sayfasını koyuyorsunuz. Ve bu yazıyı izinli olarak aldığınız müşterilerin, kullanıcıların emaillerine gönderiyorsunuz. Ve içinde muhakkak bazılarının ilgisini çekecektir. Ve ilgisini çeken insanlar ürünü  satın alacaklardır. Zaten email marketing programları hangi mail sahibinin maili açıp, açmadığını hangisinin linklere tıklayıp tıklamadığını gösteriyor. Buda o kullanıcılara özel mail gönderebilmene olanak sunuyor. İnternet üzerinden ürün satışı yapıyorsanız email marketing sitemini kullanmak kesinlikle satışları arttıracağına emin olabilirsiniz.

Sonuç

    Eğer email marketing yazım dikkatini çektiyse sana email yaparken ihtiyacın olacak o programdan bahsetmek istiyorum.  Bu program Getresponse. Getresponse dünyada en çok kullanılan birkaç email pazarlama programında birsiidir. Hatta  bana göre en iyisi bile denilebilinir. Getresponse ilk defa tanıştığı kullanıcları için ilk 30 gün bütün özellikleri ücretsiz kullanma hakkı sunuyor.  Sistem hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ve ücretsiz kayıt linkini aşağıda bulabilirsin. 

Getresponse 30 Günlük Ücretsiz Kullanımve Daha Ayrıntılı Bilgi TIKLA.

Bir önceki yazımız olan XTicaret Uzmanı İle Sende İnternetten Para Kazanmaya Başla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.