Google Adwords Nedir?

    Google'nin sunduğu hizmetlerden birisinde Adwords'dür. Adwords'e Google'nin reklamcılık hizmeti de diyebiliriz. Google Adwords' Dünyanın her yerinde reklam yayınlama olanağı sunar.İsterseniz sadece bulunduğunuz ilde de yayınlatabilirsiniz. Reklamlarınızı herhangi bir dile çevirme olanağıda sunuyor.

    Googlede aradığımız bazı kelimlerde çıkan sonuçlarda sağ tarafta sponsor bağlantıları görmüş olmalısınız.Bu siteler arattığınız kelimeye Google Adwords'den reklam vermiş site sahipleridir.Site sahiplerinin Google Adwors'e reklam verme amacı, ya sitesine daha çok ziyaretçi çekmek yada pazarladığı ürünü size satmaktır.

   Bazı siteler Google'de arattığınız anahtar kelimede zaten üst sıralarda çıkar. Zaten onların reklam gibi derdi olmaz. Çünkü Googlede ilk sıradalar aranılan kelimede ilk tıklanan site zaten kendi sitesi daha ne olsun :D.Kısaca bedava reklam gibi düşünün. Eğer sende sitenin ilk sırada çıkmasını istiyorsan seoyu bilmen gerekir. ŞURDAKİ eğitim hem seo, hem site kurma, Hem Adwords'ü, hemde internetten para kazanmayı öğretiyor.

     Elbette  aynı türden ürün satan siteler olacaktır.  Google sıralamasında görünmeyen siteler diğer rakipleri ile rekabete girip ürün satmak için reklam vermek zorundadır. Ve internetteki en iyi reklam ağı kuşkusuz Google Adwords'dür.  Adwords'de kendin reklam verebildiğin gibi Adwords sertifikası olan birinede kendi sitenin reklamını verdirebilirsin.  Demin Bahsettiğim  eğitim Google Adwords eğitimide vermektedir. İncelersen eğitimin yanında 100 tl lik Bedava Adwords kuponu da sağlıyor.

   Google Adwords'de reklam vermek neden bu kadar zor diye düşünebilirsin. Google'nin Adwords'de reklam verenler için çok katı kuralları vardır .Bu kurallara uymayan reklamlar onaylanmaz. Hatta hesapları kapatılır. Bunun için Google Adwors'e reklam vermeden önce site politikasını mutlaka okumanızı öneririm. Gönderdiğiniz reklamlar uygunsa 3-4 saat içinde googlede yayınlanır. Eğer uygun değilse zaten onaynlanmadı yazısını görürsünüz. Bu durumda reklamınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Yazdığınız reklamla ilgili muhakkak anahtar kelime ( Reklamınızın Google'de görünmesini istediğiniz kelime ) girin.Örneğin 2.el araba satıyorsanız anahtar kelime olarak 2.el araba satılıktır,araba satılıktır,araba,ucuz araba filan gibi anahtar kelimeler ekleyin.Unutmayın ne kadar çok anahtar kelime o kadar çok ziyaretçi kitlesi demek buda sizin  için (+) bir durum.

Bir önceki yazımız olan Clickbank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.