Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır?

  Bugün sana Network Marketing konusunda bilgi vereceğim.  İlk olarak sana şunu söyleyeyim. 2 veya 4 yıl okuyarak bir iş sahibi oluyorsun. Ve günde 8-10 saat gibi bir çalışma programın oluyor. Ve kazandığın para çoğu zaman sana  yeterli gelmiyor. Ama network marketingte  hem az çalışacaksın hem çok kazanacaksın hem de belirli bir süre sonra çalışmasan dahi kazançların artmaya devam edecek.   Network Marketing nedir ilk önce ondan bahsedeyim.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing'in kelime anlamı bilgisayar ağı, pazarlama gibi anlamlar taşımaktadır. Ama gerçek anlamı kelime anlamından biraz farklıdır. Network marketing resim de gördüğün gibi işleyiş şekli yönünden aynen bir bilgisayar Flexkom Network Marketingağına benzemektedir. Ve  sisteme bu yüzden  Network (ağ) Marketing (pazarlama) denilmektedir. Network Marketing sisteminde liderler para kazanmak istiyorsa kendi yaptığı üyelere işi öğretmesi, desteklemesi , yardım etmesi ve kendi ayakları üzerinde durmasını öğretmesi gerekir. Ve bu üyelerde sonradan kendi üyelerine aynı düzeni öğretmesi gerekir. Böylelikle yaptığın iş sisteme kayıt ettiğin üye sayısına göre azalmaktadır.

Yani tek başına iken %100 'lük bir çalışma yapıyorsan 10 üye bulduktan sonra aynı işi 10 kişiyle  %10'luk çaba ile yaparsın. Bu da daha çok kişiyle daha az iş yaparak daha büyük kazanç sağlıyor. Bu  üyelerin kendi aracılıklarıyla kayıt ettikleri müşteriler alışveriş yaptığında kazanılan paranın bir miktarı üst takıma paylaştirılıyor. Geri kalan kısım ise müşteriye ve müşteriyi  sisteme bağlayan üyeyeye ödeniyor. Network Marketing sistemi sıradan insanlara sıradışı kazanç sağlayan tek sistemdir. Network Marketing  sisteminin amacı bir insanın %100'lük çalışması yerine 100 insanın %1 lik çalışması amaçlanmaktadır. Böylelikle az zaman çok para hedeflenmektedir.

Bir de Network Marketing'in nasıl çalıştığına aşağıdaki örnek ile öğrenelim.

Network Marketing Nasıl Çalışır?

Network Marketing'i benim girdiğim network firması üzerinden  bir örnekle açıklamak gerekirse, Sen bir markette işe giriyorsun. Ve seni işe alan müdür veya görevli  herhangi  biri sana çok güzel bir fırsat sunuyor. Ve diyor ki; Eğer markete kendi aracılığın, tavsiyen  ile müşteri getirirsen, müşterilerin markette harcadığı paranın %10 senin.  Ayrıca sadece bununla  Flexkom kalmıyorsun. Senin bugüne kadar getirdiğin müşteriler sen artık onları getirmesende bu marketten her alışverişlerinde %10 para kazanacaksın diyor. Ve diyor ki istersen bu müşterilere de bu işi öğretip onlarında buraya getirdiği müşterilerden de %5 para kazanabilirsin diyor. Gördüğün gibi sistemin işleyiş şekli kaba taslak böyle. Burada işe yeni giren sen ayda 100 müşteri getirirsen  ve de getirdiğin müşteriler 100 liralik  alışveriş yaparsa toplamda market 10.000 tl kazanır. Ve market sahibi %10 hakkın olan 1.000 tlyi sana verir . Ayrıca getirdiğin 100 müşteriye de bu işi öğretirsen ve o 100 müşteri de 10 müşteri getirirse toplamda 1000 kişi olur. Ve bu 1000 müşteri ayda 100 tl harcadığını varsyarsak toplamda market 100.000 tl para kazanır. Ve sen 10.000 tl para kazanırsın. Ve sistem böyle devam. Bir ay sonra çalışmasan dahi kazandığın para artacaktır. Çünkü sen çalışmasan dahi sistemi öğrettiğin insanlar çalışacak böylece hem onlar kazanacak hem de sen kazancını katlayacaksın. Ve böylelikle zenginlik kapılarını aralamış olursun . Bundan sonra hiç çalışmasa dahi o müşteriler her alışverişinden para kazanacaksın. Tabi bu miktar bana göre  az. Çünkü internet dünyasında 100 kişi değil 1 milyon kişi dahi bulabilirsin. Ve bunların alışveriş yaptığında kazanıcağın parayı hayal edebiliyor musun? Ve benim girdiğim network marketing firması internet alışveriş dünyası ile gerçek alışveriş dünyası birleştirecek. Yani sen müşterinin restourantta yediği yemmekten veya kuaförde kestirdiği saçtan bile para kazanacaksın.

Sonuç

Gerçekten bu sistem ile dolar, euro milyoneri olan binlerce insan var dünyada. ParalarÇünkü insanlar artık bütün alışverişini internetten yapıyor.  Ve bu Network Marketing şirketleri insanlara hem ucuza alışveriş yapma olanağı sağlıyor ,  her alışveriş yaptığında bonus paralar ödüyor hemde internette para kazanmasını sağlıyor. Daha ne olsun . Geçen sene Network Marketing firmalarımının cirosu 200 milyar $. Ve birçok kişi ilerleyen yıllarda 5 zenginden 1'inin Network Marketing sisteminde bulunan insanlardan olacağını söylüyor. Peki iyi güzelde ben bu işi nasıl yaparım?  
 

network marketing, network marketing nedir, network marketing nasıl çalışır,  nm nedir, networ nedir

Bir önceki yazımız olan Goomass %25 İndirim Fırsatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Response to Network Marketing Nedir? Nasıl Çalışır?

  1. Pingback: Flexkom nedir? | Kazanç Klavuzu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.