Seo Efendisi Kitabı Sahtekar Mı?

    Seo Efendisi kitabı yazım ile karşındayım. Bugün seo efendisi kitabı hakkında bilmen gereken birçok şeyi sana anlatacağım. Sakın bu yazıyı okumadan seo efendisi kitabını alayım deme. Ayrıca sonunu getirene kadar okursan senin için iyi olur.

Seo Nedir?

      Seoyu özetlemek gerekirse arama motorlarına [ Google, Yandex, Yahoo, Bing… vs. ] sitemizi Seo Efendisisevdirmek için yaptığımız uygulamalar , çalışmalar diyebiliriz. Arama motorlarında sitemizi yukarılara taşımak daha çok ziyaretçi getirir. Ve buda dolaylı olarak daha çok para kazanmak anlamına gelmektedir.

Neden Seo Yapmalıyım?

   Bildiğin gibi internet dünyasında tek site senin siten değil. Rakiplerinde bulunmaktadır. Şunu söylemek isterim ki gerçek dünyadaki rakip sayın ile internet dünyasındaki rakip sayın arasında uçurum farkı vardır. Gerçek dünyada sadece mahalledeki rakiplerin ile kapışırken, internetteyse tüm Türkiye ile kapışırsın. Bu nedenle internetteki işin daha zordur. Ama unutmayalım ki internettin sefasıda bir o oranda güzeldir. Rakiplerine müşterilerini kaptırmamak ve onlarında müşterilerini kapmak için siteni arama motorlarında yukarılara çıkarman gerekir. Bu nedenle siteler için seo olmazsa olmazlardandır. Google aramalarında sitemizi yukarılara taşımak için genel olarak siteye yapmamız gerekenler 2-3 günde bir özgün yazı eklemek ve düzenli seo çalışması yapmaktır. Bu şekilde düzenli bir plan oluşturduğunda siteni Google'da rahatça yükseltebilirsin. Fakat burda önemli bir sorun var. 

Seo Çalışması Yapmak Söylendiği Kadar Kolay Değildir

Ara başlıkta da yazdığım gibi seo çalışması yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Çünkü düzenli bir şekilde sürekli yapılması gereken bir iştir. Ayrıca işin çok zor olan yanlarıda var. Örneğin bir siteye oldukça fazla seo çalışması yaparsan Google senin siteni spam olarak algılar. Ve siteni aramalarda bulunamayacak kadar gerilere atar. Veya sitene kalitesiz seo yaparsan gine seni oldukça gerilere atar. Hatta siteni aramalaradan tamamen silebilir. Buda siteyi yüksekteyim derken hepten batırmak anlamına gelmektedir. Onun için seo hakkında yeterli bilgiye ulaşmadan seo yapmanı pek önermiyorum.  Bu nedenle başlangıçta seoyu bu işte profesyonel olan birilerine yaptırmanı tavsiye ederim. Şuan Türkiye'de bu işi gerçekten layığıyla yapan çok az insan var.

Fakat ben sana seo eğitiminin yanında sitenden para kazanma, reklamcılık eğitimi ve ücretsiz domain sağlayan daha kaliteli ve ucuz bir set öneriyorum. Aşağıdaki linke tıklayarak sete ulaşabilirsin.

SEO EFENDİSİ'Nİ TAVSİYE ETMİYORUM. İHTİYACINI DAHA KAliTELİ BİR ŞEKİLDE GİDERMEK İSTERSEN BURAYA TIKLA.

Seo Efendisi Nedir? Saçmalık Mı ?

Seo efendisi kitabı yukarıda anlattığım seo çalışmalarını öğrettiğini öne süren bir e-kitaptır. Ve fiyatı 90 tldir. Gerçekten lağıyı ile anlatıyor mu derseniz onu bilemiyorum. Çünkü e-kitabı almadım. Fakat seo efendisi kitabını alan birçok insandan duyduğum söz şudur  ''15-20 sayfadan oluşan ve  internetten bulunan bilgileri toplayıp hazırlanan bir kitap'' diyorlar. Yani anlayacağın aldıklarına  pişmanlar. Seo efendisi kitabının yerine sana yazının sonunda bu konu için tavsiyelerim olucak. Kesinlikle okumalısın.

Ayrıca seo işinin birde şu kısmı var. Sonuçta seoyu öğrenmekle iş bitmiyor. Bunu birde uygulamaya geçirmek lazım. Genelde uygulama kısmında çoğu insan hata yapıyor. Bunun için benim tavsiyem ilk olarak bu işi bir profesyonelle yaptırmandan yana olacaktır. Sonra zaten onun neler yaptığına bakarak sende bul yoldan gidebilirsin. Sana seo efendisi kitabını alman yerine Türkiye'de bu işi yapan ve benimde gerçekten güvendiğim bir seo uzmanına yatırmanı öneriyorum. Bu seo uzmanı sitene yaptığı seo çalışması kalıcı ve düzenli çalışmadır. Ve bu çalışma sonucunu kısa sürede sitenden meyve alcağına emin olabilirsin.

SEO EFENDİSİ'Nİ TAVSİYE ETMİYORUM. İHTİYACINI DAHA KAliTELİ BİR ŞEKİLDE GİDERMEK İSTERSEN BURAYA TIKLA.

Bir önceki yazımız olan Eskilerinizi Satarak Para Kazanın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Response to Seo Efendisi Kitabı Sahtekar Mı?

  1. semra tan

    iyi çalışma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.