XTicaret.com Nedir, Kimdir Doğrusuyla, Yanlışıyla Tanıyalım

   Xticaret.com hakkında ayrıntılı bir yazı karşınızdayım. İlk olarak bence bir xticaret üyesiyim bunu size yazıya başlamadan belirteyim. ‘’Xticaret nedir’’ sorusuna cevap olarak;  ürün sahibi ile online satış ortaklarını buluşturan güvenilir bir türk affiliate network ( Satış ortaklığı sitesi ) dür. Eğer affiliate marketing, affiliate network gibi kavramlar hakkında bilgin yoksa ve öğrenmek istiyorsan BURAYA tıklayarak ayrıntılı bilgi edebileceğin yazıya gidebilirsin.

    Xticaret.com 2009 yılında ülkemizde yayın hayatına başlamıştır. O zamanlar yurtdışında affiliate marketing zaten oldukça uzun süredir aktif ve yaygındı. Ülkemizde yaygınlaşmaya başlaması xticaret.com aracılığıyla olmuştur. Ayrıca ülkemizde açılan ilk affiliate sitesidir. Bu alanda birçok rakip firmaya da öncü olmuştur.

 Benim şansım olsa gerek o zamanlar internetten ve evden para kazanmaya ilgim vardı. Bir sitede okuduğum yazı sayesinde xticaret.com ileXTicaret.com tanışmış oldum. O zamanlar xticaret.com da iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda ürün bulunuyordu. Ve kullanıcı sayısı oldukça azdı.  Xticaret 2009 dan 2013 yılına kadar tam tamına 54.000 satış ortağı sayısına ulaşmıştır. Ben bu kadar hızlı büyüyeceğini aslında düşünmemiştim. Ama büyüyeceği kesinlikle belliydi.  

 Xticaret.com üyelik ücreti tek seferlik 20 tldir. Neden Xticaret.com paralı diye soracak olursan, kendi deyimlerine göre ‘’  Çok kalabalık aktif olmayan online satış ortağına değil, az ama işi bilen, kazanmak isteyen bir satış ortağı grubu kurmanın peşindeyiz’’ diyorlar.

  Xticaret.com’daki çoğu ürün dijital üründür. Fakat fiziksek ürünlerde vardır. Dijital ürünü bilmeyenlere anlatmak gerekirse gözle görebildiğin fakat elle dokunamadığın ürünlerdir. Yani bilgisayarı indirdiğin program veya bir siteye üye olup kullandığın bir üründür. Mesela İngilizce eğitim seti, antivirüs programı, website kurma eğitimi, fotoshop eğitimi, internet üzerinden okunan e-kitaplar  gibi dijital ürünlere örnektir. Dijital ürünlerin kazandırdığı ürünler genelde fazladır. Çünkü sadece emek harcandığı için maaliyeti az veya yoktur.

  Xticaret.com sistemdeki her ürünün ödeme altyapısını sağlamaktadır. Ödeme altyapısı sağladığı için ürün sahibinin, satış ortağının parasını kendi hesaplarında barındırır. Ve hem ürün sahibinden, hem de satış ortağından %10 vergi ve %15 hizmet bedeli keser. Ve kestiği vergiyi devlete öder. Hizmet bedelini de size verdiği hizmet karşılığında alır.  Geçenlerde Xticaret’in 190.000 tl vergi ödediğini duymuştum. Bu da sistemin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir. Ayrıca satış ortaklarına ve ürün sahiplerine ödemelerini netpay bilişim a.ş adı altında yapmaktadır. Belki Xticaret’te satış ortaklığı yapan kullanıcıların ödeme kanıtlarını görmüşsünüzdür.

  Xticaret.com’un ürün sahibine, satış ortağına ve de ürünü alan kişiye sağladığı kolaylıklardan bahsedelim.

  XTicaret’in ürün sahibine sağladığı kolaylık ve avantajlar; güvenli ödeme altyapısı ve ödeme seçenekleri sağlamaktadır. Bu güvenli ödeme sayfalarını herkes alamıyor. Alabilmek için bankalara başvurup onay almanız lazım. Xticaret.com’da bu ödeme sayfası bulunuyor. Yani gayet güvenli bir ödeme sayfası vardır. Ayrıca kullanıcının ödeme onaylama kısmındaki desteği de xticaret sağlamaktadır. Ve xticaret.com ürüne satış ortağı olup başarılı satış yapan satış ortaklarının hesaplarına kazandığı parayı ödemektedir.

  Xticaret’in satış ortaklarına sağladığı avantaj; kendisinin olmayan bir ürünün satışından para kazanabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca sattığı üründen kazandığı parayı güvenilir bir şekilde almasını sağlamaktadır. Yani işin içine dalavere girmesini engeller. Xticaret satış ortağının kazandığı paradan %10 stopaj kesintisi olarak vergi alır. Ve bu vergiyi devlete öder. Ve tamamen xticarette kazanılan para yasaldır. Ayrıca Xticaret.com’un sağladığı farklı ödeme seçenekleri sayesinde daha fazla satış gerçekleştirebilmektedir. Mesela parası olmayan birinin 2-12 taksit ile kredi kartı ile ürün alabilmesi gibi.

Müşteri sağladığı avantaj ise güvenli ödeme altyapısı ve farklı ödeme seçenekleridir.

   Xticaret.com bir ayda iki defa ödeme dönemi bulunmaktadır. Ve ödeme alt limiti 50 tldir. İlk dönem ayın 1 ile 17 si arasıdır. Bu dönemde yapılan satışların kazancı diğer ayın 4-5-6 ‘sı gibi iş bankası hesabınıza yatırılır. İkinci ödeme dönemi ise ayın 18 ile 31’i dir. Bu dönemde yaptığınız satışların kazancını diğer ayın 21-22-23’nde iş bankası hesabınıza aktarılır. Ben 3 yıldır Xticaret’te üyeyim. Ödemelerin birkez yapılmadığını veya aksadığını görmedim. Bu nedenle Xticaret ürün sahipleri ve satış ortakları arasında güven kazanmıştır.

  Xticaret’te ürün sahiplerinin ayrı bir kullanıcı paneli, satış ortaklarının ayrı bir kullanıcı paneli var. Satış ortaklarında 4 bölüm bulunmaktadır. Gelir Raporu ve Ödemeler, Satış ortağı olduğum ürünler, Satış Raporum, Günlük Satış Grafiği’dir. Ürün sahipleri için 10 bölüm bulunmaktadır. Bunlar ürünlerim, günlük satış grafiği, ürünpro-ürüngold, ürün tanıtımları, satış raporum, gelir raporu ve ödemeler, ürünlerime satış ortağı olanlar, ürünlerime ait başarılı siparişler, ürünlerime ait bekleyen siparişler, ürünlerime ait sipariş özeti bölümüdür. Aşağıda xitacret panelinde resim blunmaktadır. ÜZerine tıklayarak daha büyük bir şekilde görebilirsiniz.

Son olarak Xticaret.com’a BURAYA tıklayarak üye olabilirsiniz. Ayrıca üye olduktan sonra ücretsiz Xticaret'den para kazanma eğitimini indirebilirsin.

Xticaret Paneli

 

Bir önceki yazımız olan Yazıtör Starter Gerçekten Doğru Mu ? ( Bilir Kişi Yorumu ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

One Response to XTicaret.com Nedir, Kimdir Doğrusuyla, Yanlışıyla Tanıyalım

  1. Hasan

    İnternetten nasıl para kazanılacağını araştırdığınız zaman karşınıza çok çeşitli yollar çıkar. Bunların içerisinde sürdürülebilir ve getirisi en yüksek olan yöntem “satış ortaklığı yöntemi”.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.